Dzień Książki w grupie Misie

23 kwietnia to dzień wyjątkowy, dzień, w którym wszystkie książeczki mają swoje święto. Grupa Misie również nie zapomniała o tym ważnym wydarzeniu, które ma na celu rozpowszechnianie oraz popularyzowanie czytania książek i 22 kwietnia w przedszkolu obchodziła Światowy Dzień Książki.

W tym dniu naszą grupę odwiedziła również bibliotekarka, pani Wiesława Śledziona, która zapoznała dzieci z etapami powstawania książek, ich rodzajami, a także na podstawie Kodeksu Czytelnika, z zasadami korzystania z książek. Przeczytała dzieciom wiersz pt. „Smutna książeczka”, była również wspólna rozmowa, zabawa i rozwiązywanie zagadek o postaciach bajkowych. Na zakończenie spotkania bibliotekarka rozdała dzieciom zakładki do książek.