Dzień Pluszowego Misia

25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia, ustanowiony w 2002 r., w setną rocznicę powstania maskotki. Wszystko zaczęło się od polowania w Stanach Zjednoczonych, kiedy postrzelono małego niedźwiadka, a ówczesny prezydent Teodor Roosvelt kazał go wypuścić wolno. Na pamiątkę tego wydarzenia powstał komiks. Od tamtej pory wzór maskotki ciągle ewoluował i zmienia się do dziś. Znamy wiele słynnych misiów, występujących głównie w literaturze i bajkach dla dzieci: Kubuś Puchatek, Miś Coralgol, Miś Uszatek czy Paddington.

W naszym przedszkolu również obchodziliśmy ten wyjątkowy dzień. Dzieci przyniosły własne, ulubione maskotki, z którymi spędzały miło czas. Przedszkolaki wykonały prace plastyczne i pyszne kanapki na wzór głowy misia, a także brały udział w wielu zabawach z udziałem pluszaków. Chętne dzieci miały okazję zrobić sobie zdjecie w fotobudce, zamieniając się na chwilę w sympatyczne misie. Na koniec otrzymały Medale Przyjaciela Pluszowego Misia. Dzień ten sprawił przedszkolakom dużo radości.