Grupy Misie i Wiewiórki na spotkaniu w bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna w Zielonce – Dom książek i słów

10 maja 2022r. grupy "Misie" i "Wiewiórki" wybrały się na spotkanie biblioteczne do Biblioteki Publicznej w Wielopolu Skrzyńskim. Kierownik biblioteki p. Wiesława Śledziona powitała przybyłych i zaprosiła do sali, w której znajduje się bogaty księgozbiór dla dzieci. Przedszkolaki miały okazję poznać drogę powstawania ksiązki oraz posłuchać wierszy. Misie otrzymały zadanie do wykonania - ułożyć kolejność zdarzeń bajki. Wykonały to zadanie bezbłędnie. Wiewiórki zaśpiewały swoją ulubioną piosenkę. Dzieci odwiedził bohater mieszkający w bibliotece - Kubuś Puchatek, z którym dzieci przywitały się radośnie i pobawiły, np. w "Starego Niedźwiedzia" i inne zabawy. Kubuś przygotował dla gości słodkie upominki i kolorowanki.

Spotkanie było okazją do zachęcenia dzieci do czytania bajek i wypożyczania ich z biblioteki oraz rozwijania wyobraźni naszych podopiecznych.

Biblioteka szkolna | Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w  Iłowie