Projekt edukacyjny "Z Kotem Amadeuszem..." - Dzień Fair Play w grupie "Motylki"

Dnia 23 września 2022r. w grupie 6-latków "Motylki" obchodziliśmy Światowy Dzień Fair Play w związku z realizowanym projektem edukacyjnym "Z Kotem Amadeuszem przez świat wartości i emocji". Dzieci wysłuchały wiersza "O Kotku Amadeuszu, który nie lubił przegrywać", a następnie wspólnie go omówiliśmy. "Motylki" poznały znaczenie słów "fair play" oraz zasady, jakie panują w różnego rodzaju sportach i grach. Przytoczyły sytuacje, jakie widziały podczas meczów oraz w których zdarzało się im brać udział. Podzieliły się z grupą wrażeniami i opowiedziały jakie emocje im towarzyszyły gdy wygrywali oraz gdy przegrywali. Następnie ustaliliśmy zasady gry planszowej przygotowanej przez nauczyciela. Po tym nastąpił podział na grupy i rozpoczęła się gra. Dzieci cierpliwie czekały na swoją kolej, dzieliły się zadaniami podczas gry i starały się grać "fair play". Każda drużyna oznaczona była kolorem pionka. Kolejno drużyny rzucały kostką i przesuwały się w kierunku METY. Zatrzymując się na polu ?, drużyna wybierała PYTANIE lub WYZWANIE i naradzając się w grupie odpowiadała na zadane pytanie lub wykonywała wylosowaną aktywność. Przedszkolaki chętnie współpracowały ze sobą, a gra przyniosła wiele radości i emocji. Zwycięzcami została drużyna "niebieska", czego szczerze pogratulowali im pozostali uczestnicy gry, nagradzając oklaskami. Na koniec dzieci mogły wybrać sobie naklejkę, która była nagrodą za starania i prawdziwą grę "fair play".

"Z Kotem Amadeuszem..." - Światowy Dzień Fair Play

Utworzono dnia 02.10.2022, 16:10

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.