Święto Flagi 2022

W tym roku 29 kwietnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Flagi Narodowej. Wszystkie przedszkolaki przyszły tego dnia odświętnie ubrane. Wcześniej przygotowały flagi, malując je farbami lub sklejając z kolorowego papieru. Na piersiach dzieci widniały biało - czerwone kotyliony. Grupy zebrały się na holu przedszkola, odśpiewały wspólnie hymn Polski oraz recytowały wiersze: "Katechizm małego dziecka" i "Powiewa flaga". Najstarsza grupa zaśpiewała także piosenkę o naszym pięknym kraju.

Dzień Flagi jest szczególnym dniem dla każdego Polaka. W naszym przedszkolu pielęgnujemy co roku tą tradycję, będącą znakiem patriotyzmu dla naszych podopiecznych.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej! - Aktualności - Zespół Szkół w  Szczekocinach