Wizyta ks. Biskupa w przedszkolu

5,377 Gołębie Ręce Grafika Wektorowa, Clipartów i Ilustracji - 123RF

Dnia 19 maja 2022r. w naszym przedszkolu zagościła wyjątkowa osoba - ks. Biskup Jan Wątroba. Cała społeczność przedszkolna długo przygotowywała się do tego ważnego wydarzenia. Najstarsza grupa "Motylki" wraz z wychowawcami przygotowała występ, a pozostałe grupy uczyły się piosenek, by razem zaśpiewać dla naszego gościa. Na początek pani dyrektor Barbara Musiał wraz z dziećmi powitała ks. Biskupa oraz ks. dziekana dekanatu Wielopole Skrzyńskie, Józefa kłosowskiego i ks. proboszcza parafii Wielopole Skrzyńskie, Mariusza Siniaka wręczając kwiaty. Następnie gości powitały przedstawicielki Rady Rodziców przedszkola, również wręczając kwiaty. Obecny był także wójt Gminy Wielopole Skrzyńskie, pan Marek Tęczar. Kolejno grupa 6-latków zaprezentowała występ artystyczny w strojach krakowskich, które były wspaniałym dopełnieniem. Ks. Biskup okazał ogromną radość i skierował słowo do przedszkolaków. Zachęcił, by z ciekawością zdobywały wiedzę oraz dużo czytały, gdyż literatura jest naszym cennym skarbem. Nawiązał do bohatera Krasnala Hałabały, którego nazwę nosi nasze przedszkole. Po tym nastąpiła wspólna modlitwa i błogosławieństwo całej społeczności przedszkolnej. Ks. Biskup dokonał również pamiątkowego wpisu do Kroniki przedszkola. Na koniec ks. Biskup spotkał się jeszcze z panią dyrektor, panem wójtem, przedstawicielami Rady Pedagogicznej i Rady Rodziców.

Spotkanie z tak szczególnym gościem było niezwykłym wydarzeniem dla nas wszystkich i z pewnością zapamiątamy je na długo.