Spotkanie ze strażakiem

21 czerwca 2022r. dzieci z naszego przedszkola wybrały się do siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej w Wielopolu Skrz. na spotkanie ze strażakami. Druhowie strażacy zaprezentowali pojazdy, którymi wyjeżdżają do akcji na parkingu przed budynkiem. Dzieci zebrały się przy pojazdach, a strażacy omówili sprzęt, którym dysponują i którego używają podczas akcji gaśniczych i ratunkowych. Dzieci mogły przymierzyć strój, spróbować gasić pożar, polewając wodą z węża strażackiego oraz posiedzieć w wozie strażackim.

Spotkanie sprawiło wiele radości dzieciom, zwłaszcza chłopcom. Mogły poznać bliżej pracę strażaka i utrwalić posiadane już wiadomości na temat numerów alarmowych i postępowania w sytuacjach zagrożenia.

Fireman Vector Art Stock Images | Depositphotos