Święto Flagi 2021

W dniu 30 kwietnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Flagi, które przypada na dzień 2 maja. Przedszkolaki ze wszystkich grup przedszkolnych, ubrane w odświętne stroje oraz z wykonanymi flagami Polski i kotylionami, recytując wiersze takie jak: Barwy ojczyste, Kto Ty jesteś? miały okazję przypomnieć sobie symboliczną wymowę barw polskiej flagi oraz poszanowania symboli narodowych. W tym wyjątkowym dniu przedszkolaki również odśpiewały w postawie na baczność Hymn Polski – Mazurek Dąbrowskiego.

Dzisiejszy dzień Święta Flagi był dla naszych przedszkolaków prawdziwą „lekcją patriotyzmu”.