Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

26 czerwca 2020r. zakończyliśmy w naszym przedszkolu rok szkolny 2019/2020. Ten rok był szczególny i na pewno zostanie zapamiętany na długo przez wszystkich. A to ze względu na sytuację epidemiczną w naszym kraju. W związku z pojawieniem się i rozprzestrzenianiem wirusa SARS - COV - 2 Ministerstwo Edukacji Narodowej zdecydowało, że wszystkie placówki oświatowe w Polsce od 16 marca 2020r. przechodzą na system nauki zdalnej. Nasi podopieczni musieli pozostać z rodzicami w domu, a nauczyciele pracowali zdalnie. Wykorzystując najnowsze technologie i środki komunikacji, nauczycielki komunikowały się z przedszkolakami oraz ich rodzicami. I choć na początku wszystkim było trudno, staraliśmy się, by dzieci kontynuowały naukę w domu.

Od 6 maja 2020r. placówka powróciła do pracy stacjonarnej, ale przy obowiązującym reżimie sanitarnym i na nowych zasadach. Do przedszkola uczęszczały tylko te dzieci, którym rodzice nie mogli zapewnić opieki w domu. Dotrwaliśmy tak do czerwca, a w ostatni dzień roku szkolnego umożliwiliśmy przedszkolakom bezpieczne pożegnanie się z ukochanym przedszkolem, za którym dzieci bardzo tęskniły. Przedszkolaki otrzymały dyplomy i upominki. Rodzicom zaś podziękowaliśmy indywidualnie za współpracę w tym trudnym czasie.