Planetarium

22 listopada 2023r. nasze przedszkole odwiedziło "Planetarium" Orbitek, które ukazało przedszkolakom niezwykły i daleki świat. Mobilne planetarium przeniosło dzieci w głąb kosmosu, gdzie poznały jak wyglądają poszczególne planety oraz mogły je policzyć, śpiewając specjalnie przygotowaną do tego piosenkę. Zaprezentowano dzieciom sposób poruszania się w kosmosie, wschód i zachód słońca, a także główne gwiazdozbiory, widoczne na niebie. Na koniec przedszkolaki mogły zrobić sobie zdjęcie w fotobudce, zamieniając się na chwilę w prawdziwych astronautów. Dla wielu dzieci była to pierwsza okazja do przeżycia takich wrażeń. Były bardzo zafascynowane pokazem i pełne emocji.

Mobilne planetarium w przedszkolu - Przedszkole Publiczne nr 21 w Tarnowie