Projekt edukacyjny Kreatywny Przedszkolak - Kreatywne Dziecko w grupie WIEWIÓRKI i BIEDRONKI

W roku szkolnym 2022/2023 grupy Biedronki i Wiewiórki wspólnie realizowały Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Kreatywny PrzedszkolakKreatywne Dziecko”. Głównym celem projektu były kreatywne i twórcze działania nauczyciela z przedszkolakami oraz uruchamianie twórczości dzieci, by potrafiły zrobić „coś z niczego”. Przedszkolaki różnymi technikami plastycznymi oraz z wykorzystaniem różnych materiałów przyrodniczych wykonywały prace plastyczne.

Projekt realizowany był od października 2022 r. do maja 2023 r. W każdym miesiącu obie grupy wykonywały kolejne zadania w ramach projektu „Kreatywny Przedszkolak - Kreatywne Dziecko” według harmonogramu i wytycznych zawartych w projekcie:

• PAŹDZIERNIK – Sensoryczne jesienne drzewo
  • LISTOPAD – Jesienny park
  • GRUDZIEŃ – Karmnik dla ptaków
  • STYCZEŃ – Prezent dla babci i dziadka
  • LUTY – Malowanie po lodzie
  • MARZEC – Wiosenna symetria
  • KWIECIEŃ – Dbam o Ziemię
  • MAJ – Dla mamy i taty – Słoik pełen miłości

Wszystkie prace plastyczne wykonane przez przedszkolaków w danym miesiącu, zostały zamieszczone i wyeksponowane na gazetce w korytarzu przedszkola.