Program Edukacji Antytytoniowej "Czyste powietrze wokół nas"

W roku szkolnym 2022/2023 najstarsze grupy przedszkolne Wiewiórki i Motylki wzięły udział w Programie Edukacji Antytytoniowej „Czyste Powietrze Wokół Nas”.  Głównym celem programu było zwiększenie wiedzy rodziców w zakresie ochrony dzieci przed narażeniem na działanie dymu tytoniowego oraz kształtowanie świadomych, asertywnych postaw wśród dzieci dotyczących ochrony własnego zdrowia, w przypadku bezpośredniego kontaktu z osobami palącymi.

Realizacja programu przyczyniła się do zwiększenia wśród dzieci wiedzy dotyczącej szkodliwości dymu tytoniowego. Przedszkolaki obserwowały podczas wycieczki źródła dymu, projektowały własny znaczek, rysowały różne źródła dymu, zapoznały się z postacią Dinusia, nauczyły się o nim piosenki. Program cieszył się dużym zainteresowaniem u dzieci, które chętnie uczestniczyły w zajęciach, łatwo przyswajały informacje nt. problemu dymu tytoniowego oraz jak unikać sytuacji, w których dzieci przebywają w pomieszczeniach zadymionych.