Teatrzyk "Cztery mile za piec"

"CZTERY MILE ZA PIEC"

13 grudnia 2023r. odwiedził nasze przedszkole Teatr "Skrzat" z Krakowa. Zaprezentował przedszkolakom spektakl pt. "Cztery mile za piec". Była to opowieść o dziewczynce imieniem Zosia, która zgubiła swoją ulubioną lalkę Petronelkę. Dzieci wraz z bohaterką mogły przenieść się do Bajecznej Krainy w poszukiwaniu zabawki, a drogę podpowiedział im zaczarowany, gadający piec. Zosia w tę podróż zabrała chętnych przedszkolaków. Dziewczynki zamieniły się w gąski, a chłopcy w jaworowych ludzików. Po drodze spotkali oni wielu przyjaciół, m.in. świerszcza, Berka, który tylko chciał się bawić, babcię, dwóch Michałów oraz wilka. Nikt jednak nie pomógł im w znalezieniu zguby. Dopiero Dziadek Baj, który znał wszystkie bajki świata miał w swoim worku na plecach Petronelkę. Zosia była bardzo szczęśliwa, że znalazła sie jej lala. Opowieść zakończyła się szczęśliwie.

Spektakl był pełen humoru i ciekawych zdarzeń. Niejednokrotnie wywołał u przedszkolaków śmiech. Wszyscy czekali z napięciem co zaraz się wydarzy. Z pewnością na długo zapamiętają przygody Zosi i jej przyjaciół.