Wycieczka grup "BIEDRONKI", "MISIE" i "PSZCZÓŁKI" do Centrum Kultury w Ropczycach

29 lutego 2024r. grupy najmłodszych przedszkolaków "Biedronki", "Misie" i "Pszczółki" pojechały na wycieczkę do Centrum Kultury w Ropczycach na spektakl teatralny pt. "Bajka o dobrym wychowaniu - Domek z piernika" w wykonaniu Kieleckiego Teatru Lektur. Wiele z dzieci pierwszy raz jechało autokarem, co było bardzo emocjonujące. Teatr przedstawiony był na dużej scenie w Centrum Kultury, na której przygotowano piękną scenografię. Bohaterami spektaklu był chłopiec Jaś, który uwielbiał jeść słodycze i wszędzie śmiecił, wyrzucajac papierki, jego mama i tata, który był drwalem w pobliskim lesie. Inne postacie to: wilk, Baba Jaga, stonoga i para jeży. Spektakl rozgrywał się głównie w lesie i przedstawiał przygody chłopca, który spotykał na swej drodze różnych przyjaciół. Rodzice Jasia bardzo pragnęli, aby ich syn dbał o zdrowie, lepiej się odżywiał i nie zaśmiecał środowiska. Mama wpadła na pomysł, aby przebrać się za Babę Jagę i nastraszyć chłopca, jak w prawdziwej bajce o Jasiu i Małgosi. Udało się zrealizować plan. Gdy okazało się, że to mama Jasia jest Babą Jagą, chłopiec obiecał, że zmieni swoje zachowanie.

Wycieczka była okazją do integracji grup przedszkolnych. Dzieci mogły zobaczyć jak wygląda wyjazd autokarem i przy okazji ćwiczyć samodzielność. Przedszkolaki z pewnością zapamiętają przesłanie, jakie płynęło ze spektaklu i również będą dbały o swoje zdrowie i czyste środowisko.