Dzień Babci i Dziadka 2024

23 stycznia 2024r. w naszym przedszkolu miało miejsce ważne wydarzenie - Dzień Babci i Dziadka. Uroczystość odbyła się w sali Gminnego Ośrodka Kultury i Wypoczynku. Przedszkolaki miały okazję wystąpić na prawdziwej scenie. Każda z grup przygotowała występ artystyczny dla Babci i Dziadziów oraz pamiątkowe laurki lub małe prezenciki. Na uroczystość przybyło mnóstwo gości, by zobaczyć wnuki występujące na scenie. Na początku Pani Dyrektor Barbara Musiał powitała wszystkich zebranych. Jednym z gości był Pan Marek Tęczar - Wójt Gminy Wielopole Skrzyńskie, który również obchodził to święto. Jako pierwsza wystąpiła najstarsza grupa "Motylki", prezentując piękne Jasełka, przedstawiające historię narodzin Jezusa Chrystusa. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, aniołów, pasterzy i Trzech Królów. Kolejno występowały młodsze grupy, recytując wiersze, śpiewając piosenki i składając serdeczne życzenia Babciom i Dziadziom. Po występach przedszkolaki udały się do gości, wręczając przygotowane prezenty.

Uroczystość była okazją do integracji Babć i Dziadziów oraz miłego spędzenia czasu. Przedszkolaki mogły zaprezentować liczne talenty, jakie posiadają. Takie wydarzenia pozwalają zapoznać dzieci z tradycją obchodzenia ważnych świąt.