Pocztówkowa mapa Polski

W roku szkolnym 2021/2022 całe nasze przedszkole wzięło udział w ogólnopolskiej akcji „Wymiana pocztówkowa”. Celem projektu była wymiana pocztówek pomiędzy przedszkolami z całej Polski oraz zapoznanie dzieci z różnymi regionami, miastami i ciekawymi zakątkami Polski. W ramach wymiany pocztówkowej przedszkolaki udały się do Poczty Polskiej, gdzie spotkały się z pracownikiem, zakupiły kartki z grafiką miejscowości Wielopole Skrzyńskie oraz znaczki pocztowe i koperty. Do każdej pocztówki dołączony został list, który zawierał informacje o naszych grupach przedszkolnych oraz o ciekawych miejscach, które można zwiedzić w Wielopolu Skrzyńskim. W ten sposób nasze przedszkole promowało swój region oraz uczyło się adresowania i wysyłania listów. Ogromną radość sprawiło naszym przedszkolakom otrzymanie ponad 30 kartek pocztowych od innych przedszkoli. Wszystkie otrzymane pocztówki oraz listy zamieściliśmy na dużej mapie Polski w korytarzu przedszkola tworząc „Pocztówkową mapę Polski”.

Dzięki otrzymanym listom dzieci poznawały piękno naszej ojczyzny, osobliwości przyrody, ciekawe zabytki oraz uczyły się orientacji na mapie.