Spotkanie z policjantem

Przedszkole Słoneczko w Mirosławcu, ul. Zamkowa 10a, 78-650 Mirosławiec -  Spotkanie z policjantemDnia 7 listopada 2023r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantem. Wszystkie grupy wraz z wychowawcami zebrały się na sali zabaw. Pan policjant rozmawiał z dziećmi o zasadach ruchu drogowego, jak poruszać się po ulicy i w pojeździe oraz w co taki pojazd powinien być wyposażony. Podał i omówił z dziećmi przykłady sytacjacji, w których mogą się na co dzień znaleźć. Przestrzegał przed niebezpieczeństwem, np. spotkaniem z nieznajomym czy groźnym psem i pokazał jak należy się zachować w takiej sytuacji. Przeczytał dzieciom bajki pt. "Na drodze" i "Nieznajmi" oraz wspólnie z przedszkolakami omówił ich treść. Na koniec odpowiadał dzieciom na nurtujące je pytania. Spotkanie było okazją do kształtowania u dzieci poczucia bezpieczeństwa i zapoznania z ogólnymi zasadami dbania o nie. Dzieci chętnie brały udział w rozmowie, gdyż pan policjant to autorytet dla wielu z nich.