Spotkanie z pisarzem

13 czerwca 2022r. odwiedził nasze przedszkole szczególny gość, p. Wojciech Ulman, który jest pisarzem bajek dla dzieci. Spotkanie odbyło się w ramach Ogólnopolskiego Programu Rozwoju Czytelnictwa, w którym przedszkole bierze udział. P. Ulman opowiedział dzieciom o pracy pisarza, ale również o zainteresowaniach, którymi są makrofotografia oraz malarstwo. Artysta wykonuje zdjęcia owadom i zjawiskom przyrodniczym, a później pisze wiersze nawiązujące do nich. Prezentował przedszkolakom kadry, recytując wiersze i zadając dzieciom zagadki, na które chętnie odpowiadały i otrzymywały punkty w formie bilecików z obrazkami dla dzieci. Na końcu wspólnie dokonaliśmy analizy obrazów wykonanych przez p. Ulmana. Dziecko, które zdobyło w konkursie najwięcej punktów, otrzymało bajkę z autografem pisarza.

Celem spotkań z artystami jest wspieranie rozwoju twórczego dzieci i ekspresji twórczej oraz pielęgnowanie poczucia estetyki.

Stos Starych Książek, Rękopis Starożytnego, Kałamarz I Pióro SVG, Cliparty,  Ilustracje Stockowe Oraz Ilustracje Wektorowe Royalty Free. Image 13187812.